نوشته شده توسط : ali

 گرفتن کد اقتصادی در شرکت های تجاری

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با اخذ کد اقتصادی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید. اخذ مجوز جهت انجام فعالیت های تجاری و پرداخت مالیات و نیز ممانعت از رقابت های نا سالم و غیر اصولی از مزایای اخذ کد اقتصادی برای ثبت شرکت  محسوب میشود.

در کنار ضرورت بر ثبت شرکت ها و اخذ کارت بازرگانی، دریافت کد اقتصادی نیز برای انجام فعالیت های تجاری ضرورت دارد لذا با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه در واحدهای ذیربط وزارت امور اقتصادی و دارایی، نسبت به ارائه راهنمای اخذ کد اقتصادی اقدامات لازم صورت پذیرفت.

 

 

اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به دریافت کد اقتصادی

کلیه شرکت هایی (اشخاص حقوقی) که در زمینه تولید، مونتاژ قطعات، توزیع هرگونه کالا و خدمات و نیز وارادات و صادرات هر نوع کالایی فعالیت دارند بعلاوه اشخاص حقیقی که در این زمینه ها اشتغال دارند و دارای پروانه کسب یا پروانه کار از مراجع ذیربط مربوطه هستند مکلف به اخذ کد اقتصادی بشمار می آیند.

 

 

مجوز فعالیت ثبت شرکت

منظور از مجوز فعالیت سندی است که طبق آن فعالیت اقتصادی هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی از جانب مراجع ذیصلاح به تایید رسیده باشد. مانند گواهی فعالیت صنعتی کارگاه ها یا کارخانجات از سوی وزارت صنایع معادن شهرسازی یا گواهی سازمان برنامه بودجه برای پیمانکاران.

 

 

محل فعالیت تجاری

منظور واحد شغلی است که فعالیت های تجاری در آن صورت پذیرفته و مکان مذکور از سوی شهرداری یا دیگر مراجع قانونی مکان تجاری تلقی شده و انجام امور و کسب و کار در آن محل با جواز کار یا بدون جواز انجام میگیرد. مانند دفاتر پیمانکاری که اغلب بدون مجوز مشغول فعالیت هستند و مشاغلی مانند داروخانه ها و یا تعمیرگاه های مجاز ایران خودرو که محل فعالیت آنها لازمه کسب مجوز کسب و کار است.

 

 

رسید بانکی

مبلغ قابل پرداخت در سرتاسر ایران به شماره حساب 523خزانه در یکی از شعب بانک ملی واریز میگردد.

 

 

پرینت مربوط به کد اقتصادی ثبت شرکت

منظور پرینت سند صادر شده کامپیوتری پیش از صور کارت اصلی میباشد که تمامی تمای اطلاعات مربوط به مودی در آن درج میشود که از ان تحت عنوان رسید از شخص مودی توسط مامورین پستی دریافت و در پرونده وی بایگانی خواهد شد.

 

 

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی

تغییرات مربوط به اشخاص حقیقی در کارت اقتصادی اشخاص حقوقی یا همان شرکت ها هم وجود دارد بااین اختلاف که کارت اشخاص حقوقی بدون عکس میباشد و نوع شخص حقوقی نیز در آن درج میشود.

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی (شرکت ها) بصورت لیزری هم امکان صدور دارند.

 

 

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی در اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی عبارتست از فرم اطلاعات شخصی، عکس شناسنامه، اصل و کپی فیش بانکی، مجوز فعالیت بهمراه سند رسمی یا غیررسمی محل فعالیت تجاری بهمراه سه قطعه عکس که در صورت داشتن کد اقتصادی، کد میبایست پشت عکس ها نوشته شود و در صورت نداشتن کد اقتصادی مشخصات شناسنامه ای فرد پشت عکس میبایست درج شود و همراه با کپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری تحویل حوزه مالیاتی میشود.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی در اخذ کد اقتصادی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی عبارتست از فرم مشخصات هویتی، فیش بانکی، کپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری (برای اشخاصی که دارای کد اقتصادی هستند) و آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

 

 

طریقه درخواست کد اقتصادی ثبت شرکت

متصدی مالیاتی با ارزیابی شرایط و ضوابط مندرجه در اطلاعیه انتشار یافته در روزنامه های کثیرالانتشار و دستورالعمل های اجرایی ماده 85 قانون وصول بعضی از درآمدهای دولت در صورت دارا بودن شرایط مربوطه، برگه مربوط به مشخصات هویتی را از روزنامه جدا کرده و یا یک نسخه کچی از فرم مشخصات هویتی گرفته میشود که بعد از تکمیل قیمت مربوطه همراه با دیگر اسناد و مدارک تحویل حوزه مالیاتی شده و در قبال آن رسید دریافت میگردد. پس از رسیدگی و بررسی اسناد و مدارک ارسالی در حوزه مالیاتی، مدارکی که ناقصی داشته باشند شماره اقتصادی تعلق نمیابد. در خصوص اشخاص حقوقی نیز همانند اشخاص حقیقی برخورد میشود با این تفاوت اگر تغییرات اعملی وجود داشته باشد میبایست فرم تغییرات مشخصات هویتی نیز از طرف شخص تکمیل و تحویل شود.

:: بازدید از این مطلب : 901
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 آبان 1396 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: